Nauka

Internetowy portal tematyczny!

15
Dec

Piasek dla kota

Piasek dla kota
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Piasek dla kota
W każdym mieszkaniu, w którym jest kociak, powinien być także dobry żwirek. Koty zawsze wypróżniają się w żwirku, dzięki czemu opieka nad nimi jest bardziej komfortowa niż w przypadku pieska. W kuwecie musi znajdować się pewna mieszanina, która będzie miała cel: wchłaniać to, co oddaje kociak. Dawniej właściciele kota zapełniali kuwetki takimi surowcami jak wióry, piasek albo papiery. Ale są to substancje, które powodują, iż oczyszczanie i opróżnianie są bardzo nieprzyjemne, a w dodatku nie niwelują brzydkiego zapachu oraz nie utwardzają się. Okazuje się, że zwierzak na ogół nie będzie chciał wypróżniać się w brudnej kuwecie – bywa, iż znajduje sobie inne czyściutkie terytorium. Z tego powodu prawidłowe wypełnienie kuwetki to priorytetowa sprawa nie jedynie dla zwierzaka, lecz też dla opiekuna, który powinien trudnić się czyszczeniem. Obecnie stosowanie takich rzeczy jak piasek lub papiery nie są konieczne, gdyż sklepy zoologiczne proponują bardzo komfortowe rozwiązanie, tj. żwirek dla kota.
Posiadacze kociaków mają przeróżny wybór żwirków do kuwetek. Najważniejszą cechą podłoży zbrylających dla zwierząt jest absorbowanie aromatów oraz utwardzanie się, wtedy łatwo możemy w bezproblemowy sposób opróżnić kuwetę. W sklepach zoologicznych często można znaleźć aż kilka gatunków żwirków. Zasadniczo możemy podzielić je na trzy grupy: silikonowe, żwirki krzemionkowe oraz żwirki bentonitowe.
Każdy z tych żwirków dla kota posiada odmienne cechy i to od ciebie zależy, na który się nastawi. Wybierając podłoże dla kota, powinno się brać pod uwagę ich atuty oraz wady.
Żwir silikonowy stworzony jest z tworzywa o nazwie piaskowiec. Wyróżnia się tym, że szybko pochłania mocz oraz magazynuje go wewnątrz. Idealnie pochłania brzydkie zapachy, a wtedy nie wymaga codziennego wypróżniania kociej toalety. Minusem żwirku wapienno-piaskowego jest to, że po pewnym czasie nabiera żółtawego koloru, co wygląda raczej nieładnie – z tego powodu dobrze jest stosować go w kuwetach z zamknięciem.
Żwirek z drewna okazuje się ekonomiczny i konsekwentnie niweluje niechcianą woń. Niewątpliwą mocną stroną takiego podkładów dla kota okazuje się także możliwość spłukania go do toalety (oczywiście w nieznacznych ilościach). Na ogół tego rodzaju podkład może okazać się dość drobny , , z tego względu, zdarza się że roznosi się po wnętrzach na kocich nóżkach.
bentonit to bardzo popularny typ podłoża, który zbryla się w bryłki, dlatego wysprzątanie po zwierzaku okazuje błyskawiczne. Możemy je nabyć w promocyjnych kosztach. Na trwałe niwelują niepożądane zapachy. Nie można niestety usuwać go w toalecie, ponieważ będzie kończyć się to zablokowaniem instalacji kanalizacyjnej. Właściciele najczęściej zbierają grudki do worka i wynoszą go do śmieci.
Warto zdecydować się na tego typu żwirek dla zwierzaka, ponieważ znacząco upraszcza to solidną opiekę nad kotkiem. Zaplanowanie wydajnej toalety kotu to obowiązek posiadacza, warto jest sprawdzić opcje, które prezentują aktualnie sklepy zoologiczne.

źródło: żwirek dla kota


families: ['Open+Sans:700italic,800italic:latin', 'Open+Sans+Condensed:300:latin']

Comments are closed.